راه های تشخیص کیفیت مرغوب عایق الاستوم

تشخیص عایق الاستوم مرغوب ; در گذشته از عایق هایی مانند پشم شیشه و یا پشم سنگ استفاده می شد؛

در این نوشته همراه با شرکت تهویه پارسیس به بررسی راه های تشخیصی عایق الاستوم مرغوب می پردازیم.

اما با کشف عایق های الاستومری و ویژگی های بی نظیر آن، استفاده از عایق های قدیمی منسوخ شد. این عایق ها با کاربرد هایی که روز به روز به آن افزوده می شود، جایگزین مناسبی برای عایق های قدیمی هستند. عایق های الاستومری به دو نوع EPDM و NBR به  بازار ارائه می گردند. این عایق بسته به نیاز مخاطبین به صورت لوله ای و رولی تولید شده و به بازار عرضه می شود. حال سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که چگونه از شکل فیزیکی و ظاهر عایق، کیفیت مرغوب آن را شناسایی کنید. در این مقاله همراه ما باشید تا با راه های تشخیص کیفیت عایق مرغوب و نامرغوب آشنا شویم.

راه های تشخیصی عایق الاستوم مرغوب

در قدم اول برای شناسایی کیفیت عایق آن را وزن کنید، عایق خوب دارایی وزنی سبک بوده و هر چه عایق وزن بیشتری داشته باشد مواد ناخالص بیسشتری در آن به کار رفته و جنس عایق نامرغوب تر است. قدم دوم برای تشخیص سختی و نرمی عایق است. انعطاف پذیری و نرم بودن عایق الاستومری پافلکس به معنای تخلخل بیشتر آن است. هر چه تخلخل عایق بیشتر باشد، درصد نفوذ حرارت، دما و رطوبت کمتر خواهد شد. جلوگیری از هدر رفت دما و رطوبت بسته به حفره های هوایی عایق دارد.  اگر مابین فضای بین سلولی عایق بیشتر باشد انتقال حرارت نیز کمتر می شود

برای اطلاع از قیمت عایق الاستومری می توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

عایق الاستومری به شکل پتو صاف و مسطح است به همین دلیل نام دیگر آن عایق پتویی نیز است. عایق الاستومری پافلکس در اندازه و فضاهایی عایق کاری بزرگ کاربرد دارد. این عایق با توجه به نیاز مخاطبین در ضخامت های مختلفی به بازار ارائه میشوند که در ضخامت های 6،9 ، 13 ، 19 ، 25 و 32 میلیمتر تولید می شوند. عرض این عایق معمولا به طول یک متر می رسد.

عایق الاستومری چسب ساده

در بسیاری از موارد نیاز است که سطح عایق به کار مورد نظر بچسبد، برای عایق کردن میتوان از عایق الاستومری با چسب استفاده کرد. روش کار با این عایق بسیار ساده بوده و نصب آن به سهولت انجام می پذیرد به صورتی که فقط کافی است کاغذ روغنی محافظ چسب را برداشته و عایق را به سطح مورد نظر متصل کنید.

یکی از عایق ها پشم شیشه است برای اطلاع از کاربرد های پشم شیشه این صفحه را مطالعه نمایید.

عایق الاستومری چسب مسلح

در مواردی برای عایق کاری، حرارت بسیار و مداوم وجود د ارد، در این موارد میتوانیم از از چسب نخدار یا مسلح بهره برد. از ویژگی برتر عایق الاستومری پافلکس جنس چسب آن است که باعث چسبندگی عایق در طولانی مدت می شود.

ادامه مطلب تشخیص عایق الاستوم مرغوب را می خوانید.

عایق الاستومری با روکش آلومینیوم

هنگامی که عایق کاری در معرض نور خورشید و بارندگی است، و یا در محیط های بیرونی انجام میشود برای استفاده بهینه از این عایق استفاده میشود؛ عایق الاستومری پافلکس که بسته به نوع کارایی در ضخامت های 130، 170 و 230 میکرون در بازار موجود است. بهتر است مطلب با کابرد های بیشتر عایق الاستومری آشنا شوید را نیز بخوانید.

عایق الاستومری لوله ای

از عایق الاستومری پافلکس برای عایق کاری کانال های تاسیساتی و لوله های سرمایشی و گرمایشی استفاده میشود. این عایق در ابعاد و قطر های متنوع و ضخامت های متنوعی تولید می شود. عایق لوله ای به صورت شاخه ای در اندازه های یک متر، 80 سانتی متر و دو متر ارائه می شوند. برای سهولت در نصب این عایق می توان آن را چاکدار کرد. برای افزایش مقاومت آن نیز میتوان آن را با آلومینیوم روکش دار کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *