خرید و قیمت دریچه تنظیم هوا

خرید و قیمت دریچه تنظیم هوا

در این قسمت درباره خرید دریچه هوا و قیمت دریچه هوا از شرکت تهویه پارسیس صحبت می کنیم. می توانید برای اطلاعات بیشتر با شرکت تماس حاصل نمایید.
یک ساختمان اعم از تجاری، اداری و یا مسکونی نیاز به سیستم تهویه هوا دارد. یکی از نیازهای تهویه مطبوع داشتن یک دریچه مناسب است. دریچه هوا آخرین مرحله تجهیز سیستم تهویه مطبوع است. که برای کنترل هوای ورودی و خروجی یک کانال هوا کاربرد دارد. شاید انتخاب و نصب دریچه هوا آخرین مرحله از سیستم تهویه هوا باشد ولی انتخاب صحیح دریچه می تواند کامل کننده راه پرپیچ و خم طراحی سیستم هوا باشد.
منظور از کنترل هوا در تعریف دریچه هوا تنظیم مقدار و فشار هوای ورودی و خروجی و قطع و وصل کردن جریان هوا است.

فهرست مطالب

دریچه تنظیم هوا

تهویه پارسیس طراح و تولید کننده دریچه های تنظیم هوا و دمپرهای صنعتی

سازنده تجهیزات فنی و تخصصی شامل صداگیر ها و دمپرهای کنترلی مورد استفاده در نیرو گاه ها .خطوط مترو و سایر پروژه های عظیم می باشد.

تهویه پارسیس طراح و سازنده دریچه های زیر فن کوئلی و دریچه سقف روشنایی

ام دی اف با روکش پی وی سی و سازنده دریچه های دیواری .خطی. اسلوت . پره حلالی .سقفی . سونایی . پادری . برگشت. بازدید. شوت زباله .و همچنین سازنده دریچه کانال صنعتی شامل دمپر های دستی . موتوری . بالانس دمپر. دمپر گرد. ماسه گیر. فایر دمپر. و انواع دیگر می باشد.

جهت تنظیم هوای ورودی از کانال هوا از دریچه تنظیم هوا استفاده می شود.

دریچه تنظیم هوا از انواع مختلف آلومینیومی . آهنی . و ام دی اف ساخته می شود دریچه تنظیم هوا از پره های مختلف برای تعیین مسیر هوا و فریم اصلی تشکیل می شود که نوع خروج هوای دریچه را به انواع یک طرفه . دو طرفه . سه طرفه . چهار طرفه تقسیم می کند.

انواع دریچه هوا

دریچه هوا به طور کلی به دریچه هوای رفت، دریچه هوای برگشت ، دریچه مکش و دریچه دسترس تقسیم می شود. در زمان خرید دریچه هوا باید از یک تیم متخصص مشاوره بگیرید تا نیازشما را بررسی کرده و بهترین نوع دریچه از شکل و جنس را معرفی کنند.

انواع دریچه هوا براساس شکل ظاهر
دریچه هوای گرد
دریچه هوای مستطیلی
دریچه هوای خطی

انواع دریچه هوا براساس نوع کاربرد
دریچه تنظیم هوا
دریچه تامین هوا
دریچه هواساز
دریچه تهویه هوا

انواع دریچه هوا براساس جنس

فلزی : این دریچه های فلزی از جنس آلومینیوم و آهن است. این جنس از دریچه برای سیستم تهویه مطبوع کاربرد دارد.
پلاستیکی : این جنس از دریچه برای هواساز ، داکت و کولر کاربرد دارد. قیمت دریچه هوا فلزی نسبت به سایر دریچه ها به دلیل نوع جنس آن بالاتر است.
چوبی : این جنس از دریچه برای دهش هوا و نما در طراحی داخلی استفاده می شود و اصولا از جنس mdf است.

انواع دریچه هوای آلومینیومی

دریچه آلومینیومی دیواری
دریچه آلومینیومی مشبک
دریچه آلومینیومی گرد
دریچه آلومینیومی قوس دار
دریچه آلومینیومی سقفی
دریچه آلومینیومی تایلی
دریچه آلومینیومی خطی

دریچه هوای دیواری

دریچه هوای دیواری یک دریچه چهارگوش است که یک شبکه دمپر در لایه پشت دارد. پره های این دریچه ها را می توان تنظیم کرد و به جهت های مختلف چرخاند. در زمان خرید دریچه هوا دیواری شرایط خود را سنجیده و باتوجه به نیاز خود خریداری کنید.

دریچه مشبک

این دریچه شبیه به لانه زنبور است و در طرح ها و رنگ های مختلف می باشد. این نو از دریچه آلومینیومی برای سیستم رفت و برگشت هوا استفاده می شود. چهارگوش، مثلث و گرد از شکل های این مثلث است. دریچه های آن نیز قابل تنظیم است.

دریچه آلومینیومی سقفی

انواع مختلفی از این نوع دریچه وجود دارد: دریچه سقفی چهارگوش یک طرف ، دریچه چهارگوش دو طرفه ، دریچه چهارگوش سه طرفه و چهار طرفه که هوا از این دریچه ها با سرعت مناسب به سطح می رسد.

دریچه آلومینومی خطی

این نوع از دریچه آلومینیومی سه مدل دارد: کله قندی، طرح اسلوت و زاویه دار. دریچه زاویه دار از تیغه های موازی با زاویه 30 درجه می باشند. دریچه کله قندی تیغه هایی به شکل T دارند. و دریچه های خطی اسلوت از تیغه هایی به شکل T ضخیم درست شده اند. دریچه های خطی قابلیت نصب روی دیوار و سقف را دارند.

دریچه آلومینومی خورشیدی یا گرد

دریچه خورشیدی یکی از انواع دریچه گرد است که این دریچه ها دارای اشکال مربعی هستند. داخل این اشکل مربع اشکال مدور هندسی وجود دارد که جنبه دکوراتیو و برای طراحی داخلی استفاده می شود. دریچه های گرد دو نوع خورشیدی و تایل دارد که هرکدام به صورت فریم دار و بدون فریم ساخته می شود.

انواع دریچه تنظیم هوا گرد آلومینیومی
 • دریچه تنظیم هوا گرد جت نازل بدون دمپر و با دمپر پروانه ای
 • دریچه تنظیم هوا گرد سونایی
 • دریچه تنظیم هوا گرد کروی با قابلیت تعیین مسیر پرتاب هوا
 • دریچه تنظیم هوا گرد تایلی
 • دریچه تنظیم هوا گرد طرح اتاق عمل
 • دریچه تنظیم هوا گرد پلاستیکی
 • دریچه تنظیم هوا گرد سقفی تخت
 • دریچه تنظیم هوا گرد مشبک
 • دریچه تنظیم هوا گرد برجسته

دریچه تایلی

این نوع از دریچه مانند دریچه سقفی است و از طریق سقف هوارسانی می کند. دریچه تایلی هم مانند مابقی دریچه ها انواع مختلفی دارد از دریچه هوای گرد ترکیبی به صورت تایلی، دریچه هوای چهارگوش ترکیبی به صورت تایلی، دریچه هوای یک، دو، سه و چهار طرفه تایلی. قیمت دریچه هوا تایلی مختلف است و با توجه به نیاز و شرایط شما برآورد می شود.

دریچه هوای پلاستیکی

دریچه هوای پلاستیکی نوع دیگری از انواع دریچه هوا است که به دریچه هوای کولری شناخته می شود. دریچه هوای پلاستیکی در دستگاههای هواساز مانند کولر پنجره ای، اسپلیت و انواع هواساز دمنده و مکنده کاربرد دارد. مزیت دریچه های پلاستیک سبک و قابل حمل و نصب آسان است. قیمت دریچه هوا پلاستکی ارزانتر است. قیمت دریچه هوا پلاستیکی باعث شده است که استفاده بیشتری نسبت به سایر دریچه ها داشته باشد.

دریچه هوای پلاستیکی یک تیغه افقی در سمت جلو دارد که مسیر هوا را کنترل می کند و هم دمپر دریچه هوا است. همچنین یک تیغه عمودی در عقب دارد. یکی دیگر از دلایل استفاده زیاد از این نوع دریچه ها فریم و و چهارچوب یک سره دریچه هوای پلاستیکی و ظاهری شیک که نیازی به کاور ندارند است.

دریچه پلاستیکی انواع مختلفی دارد از جمله : دریچه هوای پلاستیکی شبکه ای و دریچه هوای پلاستیکی چهار سمتی سقفی. هر دو نوع این دریچه ها نصب آسانی دارند.

انواع دریچه تنظیم هوا چهارگوش آلومینیومی

 • دریچه تنظیم هوا دیواری
 • دریچه تنظیم هوا مشبک
 • دریچه تنظیم هوا قوس دار
 • دریچه تنظیم هوا خطی
 • دریچه تنظیم هوا پادری
 • دریچه تنظیم هوا پره
 • دریچه تنظیم هوا سقفی
 • دریچه تنظیم هوا تایلی
 • دریچه تنظیم هوا خورشیدی
 • دریچه های بازدید فن کوئل
 • دریچه تنظیم هوا اسلوت
 • دریچه تنظیم هوا اتاق عمل
 • انواع پلنیوم باکس
 • انواع فیلتر برای دریچه تنظیم هوا

دریچه تنظیم هوای رفت دیواری:

این نوع دریچه تنظیم هوا در محل خروجی کانال های رفت نصب می شود.

این نوع دریچه دارای تیغه های متحرک افقی و عمودی می باشد. با تنظیم تیغه ها می توان مقدار ورود جریان هوا و مسیر دمش هوای ورودی فضا را تنظیم کرد.

در حالت عادی جهت جریان هوا در این نوع دریچه ها در تابستان رو به پایین و در زمستان رو به بالا می باشد. محل نصب دریچه تنظیم هوا ی رفت باید به گونه ای باشد که در ارتفاع حدود یک تا دو متری از کف اتاق سرعت مناسبی از هوا ایجاد شود.

در صورت وجود مانع در جلوی دریچه تنظیم هوای رفت بهتر است دریچه تنظیم هوا آنقدر از سقف فاصله داشته باشد تا اثر مانع به حداقل برسد.

درباره کانال کشی سیستم تهویه هوا در این صفحه بخوانید.

دریچه تنظیم هوای سقفی:

دریچه تنظیم هوای سقفی دیفیوزر گرد عموما برا توزیع هوا بصورت نامحسوس در محیط های گوناگون از قبیل کافی شاپ ها .رستوران ها. اماکن ورزشی. تجاری. کارخانجات. انبار ها. و محیط های اداری . درمانی. و مسکونی کاربرد دارد.

دریچه های سقفی به ترتیبی در سقف نصب می شوند که هوا را به طور متوازن توزیع نمایند. به علت توزیع متفاوت هوا و طول پرتاب متفاوت در دبی ثابت .این نوع دریچه ها در دو نوع تخت و برجسته تولید می شوند.

دریچه تنظیم هوای برگشت دیواری:

این نوع دریچه تنظیم هوا در ابتدای کانال برگشت نصب می شود و تیغه ها وپره های این دریچه تنظیم هوا بصورت ثابت و به گونه ای تعبیه می شود که کمترین افت فشار را در مقابل ورود هوا به داخل کانال ایجاد نماید. این دریچه تنظیم هوا معمولا دارای ابعاد بزرگتری نسبت به دریچه های رفت می باشد.

درباره پروفیل فلنج گالوانیزه در این صفحه بخوانید.

دریچه تنظیم هوای پادری:

دریچه تنظیم هوای برگشت پادری (لوورهای پادری) برای ایجاد ارتباط میان محیط بیرون و داخل و به منظور فراهم اوردن امکان جریان هوا از یک محیط به محیط دیگر استفاده می شود. در بعضی مکان ها که امکان تزریق هوای تازه به محیط وجود ندارد فشار منفی

که در اثر تخلیه و یا برگشت هوا به ایجاد میشود باید از طریق ورود هوا از محیط مجاور جبران شود.استفاده از این دریچه تنظیم هوا روی درب ها . پارتیشن ها و یا دیوار های حائل بین دو محیط. ارتباط میان دو فضا را بدون ایجاد دید مستقیم میان آنها ممکن می سازد. اساس کار این نوع دریچه بر اساس اختلاف فشار میان دو محیط می باشد.

هوا از محیط پرفشارتر جریان می یابد و جایگزین هوای تخلیه شده از فضای کم فشار میگردد.

ادامه انواع دریچه های تنظیم هوا

 • دریچه تنظیم هوای فلزی
 • دریچه تنظیم هوای آلومینیومی
 • دریچه تنظیم هوای آلومینیومی دیواری طرح جدید
 • دریچه تنظیم هوای استیل مدرن
 • دریچه تنظیم هوای طرح جدید

دریچه تنظیم هوای طرح جدیددر محیط خود دارای یک فریم سه سانتی از پروفیل آلومینیوم که حاشیه ی خالی دهانه ی انشعاب را پوشش می دهد و ساختار دریچه هوا را کامل می کند . داخل دریچه تنظیم هوا طرح جدید آلومینیومی از تیغه های عمودی که قابل چرخش به چپ و راست می باشند تشکیل شده که امکان تقسیم هوا به چپ و راست را می دهد.

جهت تنظیم میزان هوای عبوری از دریچه تنظیم هوا از تیغه های موازی که بوسیله یک اهرم که بر روی نمای دریچه هوا تعبیه شده به عنوان دمپر استفاده می شود.

دریچه تنظیم هوای آلومینیومی طرح جدید بوسیله پیچ مستقیما بر روی دیوار قابل نصب می باشد . پوشش دریچه تنظیم هوای آلومینیومی طرح جدید از رنگ کوره ای پودری استاتیک در رنگهای متنوع از قبیل: سفید. کرم . مشکی .قهوه ای و…. می باشد.

درباره خرید عایق های الاستومری در این صفحه بخوانید.

دریچه تنظیم هوای آلومینیومی سقفی

این نوع دریچه تنظیم هوا همانگونه که از نامش پیداست در سقف نصب می شود و با مدل های متنوع نقش هوارسانی به محیط های مختلف را از سقف ایفا می کند.

ریمبا توجه به تنوع گسترده ی مدل های مختلف این نوع دریچه تنظیم هوا به شرح مشخصات آنها می پردازیم:

دریچه تنظیم هوای سقفی چند طرفه (1.2.3.4 طرفه) از جمله مدل های پر کاربرد دریچه های سقفی است.

این مدل باعث خروج هوا از 1.2.3. یا جهت از دهانه انشعاب هوا می گردد. دریچه تنظیم هوای سقفی چند طرفه در سیستم های رفت و برگشت هوا به طور همزمان قابل استفاده است در صورتیکه دریچه هوای سقفی چند طرفه در سیستم رفت هوا به کار رفته باشد هم به صورت دمپردار و بدون دمپر قابل استفاده می باشد.

اما اگر در سیستم برگشت هوا به کار برود لزوما نیازی به کاربرد دمپر در ساختار دریچه نیست

اگر بخواهیم دریچه تنظیم هوای سقفی دیگری نام ببریم می توان به دریچه های سقفی مشبک اشاره نمود. از این دریچه بیشتر در مکان هایی که دارای ارتفاع بلند می باشد و نیاز به ورود هوا با بیشترین فشار از دهانه دریچه است استفاده می شود.

لازم به ذکر است دریچه هوای مشبک با توجه به ساختار شبکه ای –تیغه ای کمترین اصطکاک و ممانعت را در زمان عبور هوا از خود نشان می دهد.

از دریچه تنظیم هوای مشبک نیز هم در سیستم رفت هوا و هم در سیستم برگشت هوا استفاده می شود.

دریچه تنظیم هوای خطی اسلوت

از دیگر دریچه ها که قابلیت نصب در سقف را دارد دریچه تنظیم هوای خطی اسلوت می باشد که به صورت طولی در جلوی پلنیوم باکس های هوا که در سقف نصب شده اند هوای داخل باکس های هوا را به محیط هدایت می کنند. دریچه تنظیم هوای خطی اسلوت نیز به صورت دمپردار و بدون دمپر قابل تولید و عرضه می باشد.

دریچه تنظیم هوای آلومینیومی خطی

دریچه خطی از آن دسته از دریچه هایی است که هوای خروجی از انشعاب کانال هوا را به صورت موازی از داخل کانال هوا به محیط ترزیق می کند

لازم به ذکر است دریچه تنظیم هوای خطی دارای انواع مختلف می باشد که به تفصیل به شرح تمام انواع آن می پردازیم:

الف- دریچه تنظیم هوای خطی اسلوت:

این دریچه عموما در سقف لابی ها و راهروی مکان های تجاری مثل پاساژها و همچنین فضا های مختلف هتل ها مورد استفاده قرار می گیرد.

دریچه تنظیم هوای اسلوت از یک فریم در دور تا دور خود و تیغه هاب تی شکل در داخل و موازی با طول فریم می باشد.

هر یک از تیغه های دریچه اسلوت فضای پیرامون را به دو قسمت تقسیم میکند . یعنی اگر در داخل کادر این دریچه یک تیغه هوا به کار رفته باشد آن دریچه هوا را به اسلوت  و اگر دو تیغه به کار رفته باشد آن دریچه هوا را سه اسلوت می نامند.

دریچه تنظیم هوای اسلوت باعث خروج هوا به صورت متعادل و تعدیل شده ازسقف می گردد.

استفاده از دریچه تنظیم هوای اسلوت به صورت دمپردار و بدون دمپر امکان پذیر می باشد.

طریقه نصب دریچه های اسلوت با خار های جانبی از داخل امکان پذیر می باشد بطوریکه روی نمای دریچه جای پیچ یا زائده ای قابل رویت نباشد.

ب-دریچه خطی زاویه دار:

این دریچه عمدتا بصورت دیواری بکار برده می شود که با زاویه  30درجه هوای داخل کانال را به محیط هدایت کند. خطوط موازی این دریچه و سمت پرتاب هوای آن به سمت دلخواه باعث استفاده ی فراوان این نوع دریچه تنظیم هوا گردیده است.

دریچه تنظیم هوا بصورت دمپردار و بدون دمپر قابل تولید می باشد.

پ-دریچه تنظیم هوای خطی کله قندی:

این دریچه نیز از تیغه های تی شکل کوچک که داخل دریچه تعبیه می گردند تشکیل شده است.

لازم به ذکر است دریچه تنظیم هوا خطی کله قندی بدون ایجاد مسیر خاص و اصطلاحا بصورت صفر درجه هوای داخل کانال را به محیط ترزیق می کند. دریچه تنظیم هوای کله قندی نیز می تواند با دمپر و بدون دمپر تولید و به کار برود.سطح بدنه کلیه انواع دریچه تنظیم هوای خطی آلومینیومی با رنگ کوره ای پوشش داده می شود.

ت- دریچه تنظیم هوای خطی طرح اسلوت:

این دریچه هوا به لحاظ ساختار کاملا شبیه به دریچه اسلوت می باشد اما در عملکرد تفاوت های جزئی با دریچه اسلوت دارد. در اینجا باید اذعان نمود اختلاف قیمت فاحش دریچه اسلوت با دریچه طرح اسلوت بسیاری از کارفرمایان را مجاب به استفاده از این دریچه بجای دریچه اسلوت کرده است. زیرا اختلاف کیفیت دریچه تنظیم هوای طرح اسلوت در مقایسه با قیمت و کیفیت دریچه تنظیم هوای اسلوت به راحتی قابل چشم پوشی است .ضمنا دریچه تنظیم هوای اسلوت نیز دارای حالت دمپردار و بدون دمپر است.

دریچه تنظیم هوای مشبک

در فضاهایی که نیاز به پرتاب هوا بصورت مستقیم و بدون مانع ازدریچه تنظیم هوا احساس می شود .استفاده از دریچه هوای مشبک ضروری می باشد. دریچه هوای مشبک از یک فریم در حاشیه خود و شبکه های مربع شکل در داخل معبر خود تشکیل یافته است.

از جمله مکانهایی که از دریچه مشبک استفاده می شود فضاهایی با ارتفاع زیاد می باشد.

در این مکان ها برای تغذیه هوای مطبوع در محیط احتیاج

به خروج هوا با بیشترین فشار می باشد که دریچه هوای مشبک به راحتی این امکان را ایجاد می کند .دریچه تنظیم هوای مشبک از جنس آلومینیوم با پوشش رنگ کوره ای ساخته و عرضه می گردد. ابعاد دریچه تنظیم هوای مشبک بصورت سفارشی از طرف کارفرما بدون محدودیت جهت ساخت اعلام  و توسط تهویه پارسیس اقدام به ساخت می گردد. از انواع دریچه  هوای مشبک می توان به انواع زاویه دار از قبیل “زاویه صفر”و “زاویه چهل و پنج”

درجه که بصورت یک طرفه .دو طرفه.سه طرفه. چهار طرفه پرتاب باد می کند اشاره نمود.

دریچه هوای مشبک را می توان بصورت سقفی و دیواری مورد کاربرد قرار داد.

لازم به ذکر است دریچه تنظیم هوای مشبک را می توان بصورت مستقل و هم بصورت ترکیبی در سقف های کاذب و تایلی مورد استفاده قرار داد.

از جمله موارد استفاده دریچه تنظیم هوا مشبک می توان به سیستم های دمنده و مکنده هوا اشاره نمود.

پ-دریچه های سقفی: دریچه های سقفی برای هوارسانی از سقف کاربرد دارد در انواع ساختمان های تجاری .اداری. و مسکونی که ارتفاع سقف تا 5 متر می باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

از قابلیت های دریچه های سقفی کنترل هوادهی با دمپر. سرعت هوادهی تا2000 فوت بر دقیقه می توان نام برد. تنوع اشکال گوناگون دریچه هوای سقفی به تفصیل به شرح مشخصات انواع آن می پردازیم:

1-دریچه هوای چهار طرفه سقفی:

همان طور که اشاره گردید دریچه هوای چهار طرفه سقفی آلومینیومی در سقف قابلیت نصب دارد. ساختار دریچه هوای سقفی چهارطرفه طوری طراحی شده که هوای عبوری از معبر دریچه را به هر چهار سوی این دریچه هوا تقسیم می کند .

دریچه هوای چهار طرفه هم بصورت تایلی در سقف کاذب و هم بصورت غیرتایلی در سقف اصلی قابلیت دارد. دریچه هوای چهار طرفه سقفی را می توان هم بصورت دمپردار و بدون دمپر استفاده نمود. از جمله کاربرد های دریچه هوای چهار طرفه سقفی در سیستم های دمش و مکش هوا می باشد. لازم به ذکر است از دریچه کولر در سیستم های سرمایشی و گرمایشی بطور همزمان می توان استفاده نمود.

2-دریچه تنظیم هوای سقفی سه طرفه:

این دریچه هوا نیز از طریق سقف عملیات هوارسانی را انجام می دهد. ساختار فریم دریچه هوای سقفی سه طرفه دقیقا شبیه به دریچه هوای چهار طرفه می باشد و تنها تفاوتی که بین این دو دریچه هوا وجود دارد ساختار پره ای داخلی انها می باشد.

در این دریچه “هوا” صرفا به سمت قابلیت پرتاب دارد . اگر یک بعد از این دریچه هوا به سمت دیوار نزدیک باشد دیگر نیازی به تنظیم هوا به آن سو نمی باشد و لاجرم از دریچه هوای سه طرفه استفاده می شود.

3-دریچه تنظیم هوای سقفی دو طرفه:

این دریچه هوا “هوای کانال را به دو مسیر با زاویه نود درجه (گوشه ای) یا به دو مسیر بصورت چپ و راست (راهرویی) هدایت می کند.اگر قرار باشد هوای مسیر در زاویه نود درجه تقسیم گردد. هوا بصورت قطری و همسان در دو وجه تقیسم می شود و اگر قرار باشد هوای دریچه هوا به دو طرف چپ و راست پرتاب شود می توان هوای خروجی از دریچه هوای دو طرفه سقفی را به هر نسبتی که مایل هستیم به چپ و راست هدایت نمود.

اگر دو بعد از دریچه هوا به دو بعد از دیوار نزدیک باشد اجبارا باید هوا به وجه دیگر متمایل گردد که در این وضعیت از دریچه هوای دو طرفه استفاده می شود. دریچه هوای سقفی دو طرفه نیز می تواند بصورت دمپردار و بدون دمپر به کار برود.

این نوع دریچه هوا هم در سیستم های مکنده و دمنده و هم در سیستم گرمایش و سرمایش کاربرد دارد.

4-دریچه هوای سقفی یک طرفه:

این دریچه هوای سقفی می تواند هوای عبوری از خود را به یک مسیر هدایت کند.

از این دریچه هوا صرفا در زمانی استفاده می گردد که یک فضای بخصوص نیاز به هوارسانی داشته باشد. از دریچه هوای سقفی یک طرفه نیز در سیستم های مختلف تهویه مطبوع با کاربرد های دمندگی و مکندگی استفاده می گردد.

درباره راه اندازی کانال های تهویه مطبوع در این صفحه بخوانید

نکات نصب دریچه هوا

در زمان نصب دریچه باید به نکات زیر توجه کرد:
دریچه تنظیم هوا باید در جایی نصب شود که هوای آزاد و خشک باشد.
انتخاب دریچه هوا باید در طراحی داخلی و نمای ساختمان تاثیر مثبت گذارد.
هوای ورودی و خروجی دریچه باید در امتداد طول محیط قرار گیرد.
دسترسی به دریچه در نقاط مختلف سال از مهمترین نکات نصب می باشد.
در زمان نصب باید به نوع درزبندی ساختمان، حجم فضای نصب، مساحت محیط دقت فراوان کرد. پس خرید دریچه هوا بسیار حائز اهمیت است.
نصب دریچه های رفت در قسمت ورودی کانال های رفت در یک یا دو متر بالاتر از کف
نصب دریچه های سقفی بر روی سقف و محیط های خانه
نصب دریچه های برگشت در مقابل کانال برگشت در محیط ورودی، پارتیشن و یا بر روی دیوار

در واقع می توان گفت با توجه به نیاز های هر محیط دریچه بر روی سقف و یا دیوار و … نصب می شود.

درباره قیمت لوله های خرطومی در این صفحه بخوانید.

خرید دریچه هوا

در زمان خرید دریچه هوا باید به یک تیم متخصص مراجعه کرده و نیاز خود را بیان کنید. طراح پس از محاسبه بارهای حرارتی و برودتی هر محیط و فضا سیستم تهویه را انتخاب و طراحی می کند. سیستم توزیع و انتقال هوا برمبنای این طراحی اجرا می شود.
اهمیت خرید دریچه هوا مناسب
اگر در هنگام خرید دریچه هوا از دریچه برگشت برای انتقال هوا در ارتفاع زیاد استفاده شود و یا از دریچه های با پرتاب پایین استفاده گردد در واقع همه هزینه ای که کرده اید به باد می رود. پس در زمان خرید دریچه هوا به دلیل قیمت دریچه پایین تر یا بالاتر انتخاب خود را خراب نکنید و از متخصصین مشاوره بگیرید. چون یکی از مهمترین پارامترهای سیستم انتقال یا تهویه هوا خرید دریچه هوا صحیح است.

قیمت دریچه هوا

باتوجه به عدم تعادل قیمت های دریچه هوا در بازار، قیمت دریچه هوا متغیر است و می توانید از طریق تماس با کارشناسان مجموعه پارسیس استعلام قیمت دریچه هوا در انواع مختلف را بگیرید.

هوایی که از مسیر کانال به اتاق می رسد در محل دهانه انشعاب کانال توسط دریچه در اتاق پخش می گردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.