عایق الاستومری

فروش عایق الاستومری

الاستومر چیست؟

بهتر قبل از اینکه به بحث فروش عایق الاستومری و یا قیمت عایق الاستومری برسیم در مورد الاستومر بدانیم. اصطلاح الاستومر که از ترکیب دو واژه الاستیک و پلیمر ساخته شده است. به دسته خاصی از پلیمرهای خطی اطلاق می شود; که هنگام اعمال نیرو از خود مقدار فوق العاده زیادی تغییر شکل آلاستیک نشان می دهند.

بسیاری از آنها می توانند تا چندین برابر طول اصلی خود کشیده شوند. با از بین رفتن نیروی کششی; تغییر شکل کاملا بازیابی می شود و مواد به سرعت به شکل اولیه خود باز می گردند. به علاوه این چرخه می تواند تا چندین بار به شکل یکسان انجام گردد.

عایق های الاستومری امروزه جایگزین مناسبی به جای عایق های گذشته مانند پشم شیشه و ماستیک در صنعت قرار گرفته و روز به روز بر موارد استفاده و کاربرد های عایق الاستومری افزوده می شود. عایق های الاستومری در دو نوع ارائه میگردد (NBRM) و (EPD). عایق های الاستومری بر اساس نیاز و موارد استفاده به دو صورت رولی ولوله ای در بازار موجود می باشد.

عایق الاستومری ساده

عایق الاستومری ساده برای عایقکاری سیستم های تاسیساتی در محیط های داخلی کاربرد دارد; همچنین برای عایق کاری لوله هایی که قطر بزرگی دارند استفاده می شود. عایق الاستومری ساده در عرض 1000 میلیمتر می باشد، ضخامت های این نوع عایق در اندازه های 6، 9، 13، 19، 25، 32 و 50 میلیمتر تولید و عرضه می گردد.

از آنجایی که عایق های رولی با توجه به شرایط محیطی در ضخامت های مختلف برای استفاده روی سطوح خارجی کانال ها، مخازن و… کاربرد دارد، از عایق های رولی ساده برای کاهش اتلاف حرارت در سیستم های کانال کشی تهویه هوا استفاده می کنند.

اهمیت عایق کردن لوله های پلاستیکی

یکی از دلایل مهم عایق کردن لوله های پلاستیکی صرفه جویی در سوخت است. متاسفانه میزان هدر رفت گرما در بخش های یک ساختمان زیاد می باشد و همین امر دلیل استفاده از عایق در لوله های پلاستیکی است. عایق کاری لوله آب، مخزن ها و دیگ های حرارتی باعث می شود که گرمای تولید شده صرف فضای داخلی خانه شود، همچنین 2 تا 4 درجه فضا را گرمتر می کنند.

دو نوع عایق برای استفاده در لوله ها داریم یکی عایق رطوبتی و دیگری عایق حرارتی.

عایق رطوبتی

عایق رطوبتی همانطور که از نام آن پیداست برای جلوگیری از نفوذ رطوبت از یک جداره به جداره دیگر می باشد. موادی که در این نوع عایق استفاده می شود گونی، پلاستیک و مواد لاستیکی است.

عایق حرارتی

عایق حرارتی در تاسیسات برای کنترل هدایت گرما استفاده می شود و باعث پایین آمدن ضریب هدایت حرارتی می شود. از این نوع عایق برای پکیج، کانال های هوای گرم، دیگ آب گرم، مخازن تولید کننده آب گرم، عایق کاری لوله ساختمان و .. استفاده می شود.

در مورد لوله خرطومی و قیمت لوله خرطومی بیشتر بدانید.

فوم الاستومری

فوم الاستومری یک نوع عایق حرارتی است که یک متریال همیشگی در صنعت ساختمان محسوب می شود. عایق الاستومری مانع خوبی برای جلوگیری از نفوذ بخار و کنترل چگالش محسوب می گردد. فوم الاستومری برای تاسیسات سرمایشی بیشتر کاربرد دارد. ساختار این فوم سلول بسته است و موادی که در آن استفاده شده از مقاومت بالایی برخوردار می باشند.

فوم های الاستومری در دو نوع تولید می شوند یکی رولی و دیگری لوله ای. فوم های رولی برای اتصال از 2 سمت لبه بریده می شوند، همچنین از این فوم ها قبل یا بعد از نصب روی اتصالات به کار برده می شود و فوم های لوله ای به وسیله چسب مخصوص متصل می گردند. این را هم بدانید که از فوم الاستومری بعد از محاسبه ضخامت برای صرفه جویی انرژی استفاده می شود.

در مورد نوار درزگیر آلومینیومی و فروش عایق الاستومری بیشتر بدانید.

عایق کافلکس (k_flex) چیست؟

از این عایق ها برای مخازن، کانال ها و لوله های سایز بزرگ استفاده می شود. این نوع از عایق ها را می توانید جایگزین عایق های سنتی کنید و از آنها برای کانال کشی تهویه مطبوع ساختمان، گاز، نفت، پتروشیمی، شیمیایی ، خودروسازی و بسیاری موارد دیگر استفاده کنید.

از ویژگی های عایق کافلکس می توان سریع و نصب راحت، اقتصادی بودن و انعطاف پذیری بالا را نام برد. همچنین افزایش طول عمر، مقاومت در برابر uv  ، ظاهری زیبا و مناسب این عایق را منحصر به فرد کرده است و دلیل نصب آسان و راحت این عایق داشتن اتصالات و ملزومات نصب پیش ساخته است.

کاربرد عایق الاستومری

 1. عایق الاستومری برا ساختمان سازی و جلوگیری از رطوبت و سرما بسیار پرکاربرد است.
 2. استفاده در عایق کاری کانال ها، مخازن، تاسیسات، سیستم های گرمایش و سرمایش
 3. نصب بسیار آسان و بالا بودن راندمان کاری و فروش بالای عایق الاستومری
 4. زمان بسیار کمی برای نصب و تجهیز آن صرف می شود.
 5. مقاوم بودن در برابر اشعه ها ، حرارت ها ، آلاینده های سمی و آلاینده های خورنده.
 6. در هنگام آتش سوزی از خود گازهای سمی تولید نمیکند.
 7. قیمت عایق الاستومری نسبت به قیمت عایق های دیگر مناسب تر است.

لازم به ذکر است که در فضاهای بسته از عایق الاستومری بدون پوشش استفاده می کنند و در فضای باز از عایق الاستومری با پوشش آلومینیوم استفاده می کنند.

برای خرید عایق الاستومری می توانید از کارشناسان مجموعه پارسیس مشاوره رایگان دریافت کنید.

فروش عایق الاستومری

انواع عایق الاستومری

عایق الاستومری به دو دسته تقسیم می شود:

1 – عایق الاستومری رولی

2 – عایق الاستومری لوله ای

 عایق الاستومری رولی

این نوع عایق به دلیل داشتن خاصیت سلول بسته بودن بیشترین مقاومت را دارد. بیشترین کاربرد آن در صنعت ساختمان سازی است. سایزها و اندازه های گوناگونی در این نوع عایق طراحی و تولید گردیده است. این نوع عایق علاوه بر جلوگیری از رطوبت و حفظ دما می تواند یک عایق صوتی نیز باشد.

عایق الاستومری رولی برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی دستگاهها، شوفاژخانه و تجهیزات مکانیکی استفاده می شود. برای عایق بندی مخزن آب گرم و یا داکت اسپلیت انتخاب مناسبی است.

عایق های رولی الاستومری دارای یک پوسته محکم هستند که در برابر پاره شدن، تماس های خشن و شرایط سخت محیطی مقاوم بوده و در عین حال دارای انعطاف پذیری بالا برای عملیات نصب می باشند.

قیمت عایق الاستومری رولی

برای فروش عایق الاستومری رولی می توانید با کارشناسان مجموعه پارسیس تماس حاصل فرمائید. تا بتوانید بهترین گزینه با توجه به نیاز و شرایط محیطی خود انتخاب کنید.

انواع عایق الاستومری رولی
عایق رولی ساده :

در فضاهای بسته کاربرد دارد.  از این نوع عایق برای محدود کردن انتقال صدا از دیوارها، سقف ، کف و.. به فضای بیرون در مراکز صنعتی و مسکونی استفاده می شود. عایق الاستومری رولی ساده به دلیل ساختار سلولی نقش موثری در کاهش صداها در فضای داخلی ساختمان دارد.

عایق رولی پشت چسب دار:

این نوع عایق برای پروژه های صنعتی و ساختمانی کاربرد دارد و همچنین جایگزین مناسبی برای پشم شیشه است. به دلیل نصب آسان، موجب صرفه جویی در زمان، هزینه و نیروی انسانی می شود.

عایق رولی با روکش آلومینیوم:

در فضاهای باز کاربرد دارد. عایق الاستومری رولی برای استفاده در فضای داخلی نیازی به پوشش ندارد ولی برای استفاده در فضای باز نیاز به روکش آلومینیوم دارد که مقاومت در برابر شرایط جوی و ضربه های مکانیکی را داشته باشد.

عایق رولی با روکش پروتکت بلک:

این نوع عایق برای محیط هایی که در معرض رطوبت بیشتر و محیط های که آلودگی سطحی ایجاد می کنند کاربرد دارد.

در مورد کانال فلکسیبل با عایق الاستومری بیشتر بدانید.

عایق الاستومری لوله ای

این نوع از عایق جز عایق های حرارتی و برودتی است. عایق الاستومری بصورت عایق الاستومری ساده ،عایق الاستومری با روکش آلومینیوم و عایق الاستومری با روکش پروتکت بلک و سیلور عرضه می گردد; که نوع ساده آن جهت عایقکاری در فضاهای بسته و نوع با روکش آلومینیوم در ضخامت های مختلف برای استفاده در محیط های باز کاربرد دارد..

طول عایق الاستومری لوله ای 2 متر و ضخامت آن 3، 13 ، 19، 25 میلیمتر است. ضخامت قطرهای عایق الاستومری لوله ای از 6 تا 114 میلیمتر تولید و عرضه می شود.

این نوع عایق الاستومری سلول بسته و سبک می باشد. خاصیت آب بندی بودن این محصول ویژگی متمایزآن است و آب بندی را در شرایط سخت حفظ می کند.

ضخامت های عایق الاستومری لوله ای و قیمت آن

ضخامت های عایق الاستومری لوله ای و قیمت عایق الاستومری لوله ای  به شرح زیر است:

4/1″   –   8/3″    –   2/1″    –     4/3″   و ….

برای دریافت قیمت با کارشناسان مجموعه پارسیس تماس حاصل فرمائید.

ورق های عایق برای عایق کردن لوله ها با قطر خارجی بزرگ و چیلرها مورد استفاده قرار می گیرند. دمای لازم برای این عایق 30 تا 110 درجه سانتی گراد است.

عایق الاستومری بیش از هر عایق سلولی دیگر; برای عایقکاری لوله کشی با دمای دوگانه سیستم های HVAC مناسب می باشد.این عایق ها مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش بوده و بازده حرارتی بیشتری را دارا می باشند. غیر خورنده و مناسب برای لوله های مسی و فولادی هستند و بصورت تک لایه در ضخامت های بالا در دسترس می باشند.

در مورد کانال انتقال هوا و انواع آن بیشتر بدانید.

مزایای عایق الوستمری لوله ای
 1. مانع از چگالش در لوله های آب سرد شده و از یخ زدگی آنها جلوگیری می گردد
 2. در سیستم های گرمایشی مانع از کاهش دما و گرما می شود
 3. جلوگیری از زنگ زدن لوله های فلزی در شرایط جوی
 4. راحتی نصب
 5. ضریب انتقال حرارت پایین
 6. مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش
 7. مقاومت بالایی در برابر نفوذ رطوبت و بخار، خوردگی، رشد قارچ و کپک ، آتش، روغن و مواد شیمیایی دارد

فروش و قیمت عایق الاستومری را از شرکت تهویه پارسیس بخواهید.

انواع عایق الاستومری لوله ای
عایق لوله ای ساده :

این نوع از عایق که در فضاهای بسته و داخلی برای عایقکاری لوله کشی سرد و گرم و اتصالات آنها انجام می شود; کاربرد دارد. این نوع عایق مناسب برای جلوگیری از قارچ، کپک و هدررفت انرژی در پروژه های صنعتی، مسکونی و تجاری است. درزمینه هایی که ابعاد و اندازه فضای عایق کاری بزرگ باشد از عایق الاستومری به صورت رولی یا به اصطلاح پتویی استفاده می شود .

عایق الاستومری رولی در ضخامت های 6 .9 .13 .19 .25 .32 .میلیمتر در بازار عرضه می شود و عرض عایق های الاستومری به طور معمول در بازار 1 متر می باشد.

عایق لوله ای با روکش آلومینیوم :

این نوع عایق در فضاهای باز برای سیستم های لوله کشی و خطوط لوله ، انتقال سیالات، گازها و… که در معرض نور خورشید هستند کاربرد دارد.

زمانی که عایق کاری در معرض بارش باران و یا نور خورشید و به طور کل در محیط هایی بیرونی انجام شود; بهتر و بهینه است که از عایق الاستومری با روکش آلومینیوم استفاده شود، که بسته به نوع و کارایی و محیط می توان از ضخامت های مختلف آلومینیوم از قبیل 130 میکرون . 170 میکرون. 230 میکرون. استفاده نمود. البته عایق الاستومری با روکش 170 میکرون همواره به صورت نخدار و یا مسلح مورد مصرف قرار میگیرد.

عایق لوله ای با روکش پروتکت بلک یا سیلور :

از عایق الاستومری با روکش پروتکت بلک و سیلور، برای عایقکاری لوله ها در لوله کشی تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی در محیط های داخلی که نیاز بیشتری به مقاومت در برابر رطوبت و ضربات مکانیکی دارند استفاده می شود.

قیمت عایق الاستومری

مجموعه تهویه پارسیس در راستای کمک به تحول صنعت تاسیسات  و با توجه به نیاز بازار اقدام به تولید و تهیه و واردات محصولات تاسیساتی علی الخصوص در زمینه تهویه مطبوع و تاسیسات مکانیکی ، فروش عایق الاستومری و خرید عایق الاستومری کرده است. این مجموعه مجری قیمت و فروش عایق الاستومری در کشور می باشد.

در مورد پروفیل های فلنج گالوانیزه بیشتر بخوانید.

پروژه های مجموعه پارسیس

مراکز تجاری اداری رویال سعادت اباد . پارس مال شوش . وزرا . و پروژه عظیم تجاری اداری ورزشی فرمانیه

مرقد مطهر امام (ره)

مساجد امام جعفر صادق(ع) و فائق

دانشگاه . مدرسه و خوابگاه دانشجویی امام جعفر صادق(ع)

و چندین پروژه دیگر فعالیت داشته و دارد.

مجموعه تهویه پارسیس تمام توان خود را بر این گذاشته تا محصولات خود را با بهترین کیفیت ممکن و در سریعترین زمان در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

چگونه از ظاهر عایق خوب و با کیفیت را از عایق نا مرغوب تشخیص دهیم؟

یکی از راه های تشخیص کیفیت عایق الاستوم مرغوب این است که عایق الاستومری هر چه وزن کمتری داشته باشد، عایق بهتری می باشد. این روش یکی از راه های تشخیص نرم و انعطاف پذیر بودن عایق نیز هست.

راه دیگر، تشخیص مقدار تخلخل عایق می باشد که هر چه تخلخل عایق بیشتر باشد مطمئنا درصد نفوذ حرارت کمتر می شود. (به این معنی هرچقدر حفره های دریچه هوا بیشتر باشد انتقال حرارت کمتر است.)

عایق الاستومری چسب ساده

برای سهولت در اجرای عایق کاری می توان خدماتی روی عایق انجام گیرد تا اجرا سرعت و دقت بهتری پیدا کند . یکی از انواع این راه ها چسب دار کردن عایق می باشد . یک روی عایق الاستومری را چسبدار کرده و یک لایه کاغذ روغنی روی آن چسبانده می شود، که در حین اجرا به راحتی کاغذ روغنی را از روی عایق برداشته و روی سطح می توان نصب کرد.

عایق الاستومری چسب مسلح

در فضا هایی که حرارت بیشتری وجود دارد یا فضای اجرا حساس تر است، از عایق الاستومری با چسب مسلح نخدار استفاده می شود که عایق چسبندگی بهتر و قوی تری پیدا می کند.

عایق الاستومری پشت چسبدار و روکش آلومینیوم

با توجه به مطالب فوق، عایق الاستومری را می توان یک رو چسبدار (ساده یا مسلح) یک رو روکش آلومینیوم (با هر ضخامتی) با توجه به نیاز و سفارش مورد مصرف قرار داد.

عایق الاستومری لوله ای

به منظور استفاده از لوله ها و کانال های تاسیساتی تا قطر 4″ از عایق الاستومری لوله ای آماده استفاده می شود. عایق الاستومری لوله ای در قطر های مختلف و در ضخامت های مختلف ارائه می شود. عایق های الاستومری لوله ای به صورت شاخه های 1 متر و80 سانتیمتر و 2 متری تولید می شود.

از خدماتی که می توان بر روی عایق های الاستومری لوله ای اعمال کرد، چاکدار کردن عایق می باشد. که می تواند نصب عایق را آسان تر کند. از دیگر خدماتی که می توان بر روی عایق های الاستومری لوله ای انجام شود، نصب روکش آلومینیوم بر روی عایق می باشد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *