دریچه هوای دسترسی

دریچه دسترسی هوا

همانطور که از نام دریچه هوای دسترسی پیداست، از این دریچه برای دسترسی به تاسیسات استفاده می شود. می توان این دریچه را در سه حالت آلومینیومی، آهنی و چوبی تولید کرد. شما جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت دریچه هوا می توانید با کارشناسان شرکت تهویه پارسیس به شماره های 0216631830102166318302 تماس حاصل نمایید.

فهرست مطالب:

دریچه دسترسی چیست؟

دریچه دسترسی یا بازدید، ورودی است که برای بازبینی تاسیسات از قبیل فن کویل، شیرآلات و فیوز برق به کار می رود. حال بنا به اولویت اهمیت به توضیح انواع آن می پردازیم:

انواع دریچه دسترسی

۱-دریچه دسترسی فن کویل

دریچه دسترسی فن کویل، برای بازدید و تعمیر فن کویل های سقفی طراحی می شود. به اپراتور این امکان را می دهد که بصورت دوره ای بتواند دستگاه فن کویل را بررسی و تعمیر کند. دستگاه فن کویل دارای یک فن دمنده و یک مکنده می باشد. جهت کارایی بهتر سیستم مکنده، باید بر روی درب این دریچه امکان مکش هوا را ایجاد نمود. به همین خاطر این دریچه دسترسی در انواع مختلفی که در زیر عنوان می شود، تولید می گردد.

حتما درباره دریچه هوای رفت بخوانید.

الف- دریچه دسترسی فن کویل ساده:

در فن کویل هایی که برگشت هوا آن ها توسط کانال رابط از محیط تولید می شود، نیازی به ایجاد منافذ عبور هوا بر روی بدنه درب دریچه دسترسی فن کویل نیست. به طور کلی در این نوع دستگاه، درب دریچه دسترسی فن کویل باید مسدود گردد.
دریچه دسترسی فن کویل ساده دارای دو فریم ۳ و ۵ سانتی متری است. این دریچه در دو مدل لولایی و وزنه ای تولید می شود. درب دریچه دسترسی فن کویل ساده لولایی، توسط لولا به قسمت فریم متصل می شود. در مدل وزنه ای درب به صورت کامل از فریم جدا می شود. بعد از مرحله بازدید و تعمیر فن کویل، جانمایی می گردد. بدنه این دریچه دسترسی توسط رنگ کوره ای در رنگ های مختلف موجود است.

حتما درباره دریچه برگشت هوا بخوانید.

ب- دریچه دسترسی فن کویل شیاردار:

بر روی درب فن کویل هایی که هوای سیستم برگشت آن ها باید مستقیم از زیر دستگاه تامین گردد. باید منافذی روی درب دریچه دسترسی فن کویل ایجاد شود، تا هوای فضای محیط بوسیله دستگاه فن کویل مکش شود. به این ترتیب روی درب دریچه دسترسی فن کویل شیارهای موازی در طول های 9 و 18 سانتی متری به صورت پرسی و فابریک ایجاد می شود. به این دلیل به این نوع دریچه دسترسی فن کویل، دریچه دسترسی فن کویل شیاردار گفته می شود. دریچه دسترسی فن کویل شیاردار به دو صورت لولایی و وزنه ای تولید می شود. سطح بدنه ی دریچه دسترسی فن کویل شیاردار بوسیله رنگ کوره ای در رنگهای متنوع موجود است.

حتما درباره پروفیل فلنج گالوانیزه بخوانید.

ج- دریچه دسترسی فن کویل خطی ۳۰درجه:

دریچه دسترسی فن کویل خطی سی درجه معمولاٌ برای دستگاه هایی که نیاز به مکش هوا دارند استفاده می شود. این دریچه بر روی درب اصلی دریچه دسترسی فن کویل، یک دریچه خطی سی درجه ای دارد، که وظیفه ی انتقال هوا را از محیط به داخل محفظه ی دستگاه فن کویل به عهده دارد. دریچه دسترسی فن کویل خطی سی درجه دو مدل وزنه ای و لولایی دارد. بدنه دریچه دسترسی فن کویل خطی سی درجه توسط رنگ کوره ای در رنگ های متنوع قابل پوشش است.

د- دریچه دسترسی فن کویل خطی کله قندی:

دریچه دسترسی فن کویل خطی کله قندی، همانند سایر مدل ها برای دستگاه هایی که نیازمند مکش مستقیم از زیر فن کویل هستند، استفاده می شود. عملکرد این دریچه به این صورت است که بر روی درب اصلی دریچه دسترسی فن کویل، یک دریچه خطی کله قندی تعبیه می شود. دریچه خطی کله قندی وظیفه ی انتقال هوا را از محیط به داخل محفظه ی دستگاه فن کویل به عهده دارد. این دریچه نیز در دو مدل وزنه ای و لولایی تولید می شود.

ه- دریچه دسترسی فن کویل گل سقفی(پلّه ای):

دریچه دسترسی فن کویل گل سقفی از زیبا ترین دریچه های بازدید فن کویل می باشد. این دریچه دو طرح تک گل و دو گل دارد. در واقع شیارهای دریچه، وظیفه مکش هوا به داخل محفظه را دارد. گل این دریچه ها می تواند در اطراف درب دریچه قرار گیرد و یا در قسمت داخلی درب باشد. درب دریچه دسترسی فن کویل گل سقفی نیز به دو صورت وزنه ای و لولایی تولید می شود.

حتما درباره فروش عایق الاستومری بخوانید.

و- دریچه دسترسی فن کویل خطی با طرح اسلوت:

برای هماهنگی بیشتر جهت متناسب کردن نمای دریچه دسترسی فن کویل و نمای دریچه های دمش هوا دریچه های دمش هوا بصورت اسلوت طراحی و اجرا می شود. این دریچه بوسیله ورودی های که بر روی آن نصب شده، وظیفه ی مکش هوا را به درون محفظه به عهده دارد. دریچه دسترسی فن کویل خطی با طرح اسلوت را می توان به دو صورت وزنه ای و لولایی طراحی و تولید نمود. دریچه دسترسی فن کویل خطی با طرح اسلوت را می توان هم بصورت پیچ از رو و هم پیچ از داخل (پیچ مخفی) در محل مورد نظر نصب نمود.

ز- دریچه دسترسی فن کویل مشبک:

دریچه دسترسی فن کویل مشبک برای دستگاه هایی کاربرد دارد که مکش آن ها از زیر فن کویل تامین می گردد. عملکرد این دریچه همانند دریچه مشبک است، که در بدنه درب دریچه نصب می شود. در واقع دریچه مشبک سوراخ های لانه زنبوری ای دارد که بهترین امکان را برای مکش هوای محیط به داخل محفظه می دهد. برای تطبیق این نوع دریچه ، بهتر است دریچه های دمش هوای فن کویل از نوع مشبک یا لانه زنبوری باشد. درب دریچه دسترسی فن کویل مشبک را می توان هم به صورت وزنه ای و هم بصورت لولایی تولید کرد.

حتما درباره کانال کشی تهویه مطبوع بخوانید.

ح-دریچه دسترسی فن کویل چوبی ( ام دی اف):

دریچه دسترسی فن کویل چوبی ، از نظر ماهیت از جنس ام دی اف ساخته می شود. بنابراین،به لحاظ رنگ و مدل، دارای تنوع بالایی است. مراحل تولید دریچه دسترسی فن کویل چوبی ام دی اف به این ترتیب صورت است که ابتدا طرح و مدل دریچه بوسیله نرم افزار دیجیتالی طراحی می شود. سپس قطعات ام دی اف بوسیله دستگاه CNC شکل داده می شود و در ادامه دریچه، بوسیله رنگ پی وی سی پوشش داده می شود.

دریچه هوای دسترسی

۲- دریچه دسترسی تاسیسات آب و فاضلاب

دریچه دسترسی تاسیسات آب و فاضلاب جهت دسترسی و رفع انسداد لوله، سیفون و اتصالات مربوط به آب و فاضلاب به کار می رود. دریچه دسترسی تاسیسات ساختمان، باعث می شود که بر روی سیستم تاسیسات، پوششی مناسب نصب گردد. همچنین دسترسی به این تاسیسات تسهیل می گردد.

دریچه دسترسی تاسیسات آب و فاضلاب باید طوری نصب شود که به لحاظ ابعاد، قابلیت دسترسی آسان و همچنین تعمیر تاسیسات به راحتی امکان پذیر باشد. درصورت امکان برای نصب بهتر است، دور شکاف مربوطه یک قاب چهارگوش از جنس فلز یا قاب چوبی نصب شود تا فریم دریچه با پیچ به آن متصل گردد. این دریچه می تواند برای پوشش تاسیسات الکتریکی از قبیل کلید و فیوز یا سیم های اصلی عبوری از داخل سقف کاذب مورد استفاده قرار می گیرد. این دریچه اگر بصورت شیاردار تولید شود، امکان تردد هوا از بیرون به داخل و بالعکس در آن امکان پذیر است.

مزایای دریچه دسترسی:

  1. نصب سریع و آسان
  2. تنوع شکل و نوع درب به شکل های وزنه ای، لولایی، ساده، شیاردار
  3. امکان تولید دریچه دسترسی در مدل و رنگ و ابعاد متنوع
  4. پوشش حفره های تاسیسات توسط دریچه دسترسی
  5. امکان ساخت دریچه دسترسی با سه نوع متریال از قبیل آلومینیوم، ام دی اف و پلاستیک
  6. پوشش محفظه ی دستگاه فن کویل در سقف توسط دریچه دسترسی

شرکت تهویه پارسیس

باتوجه به عدم تعادل قیمت ها در بازار، قیمت دریچه هوای دسترسی متغیر است. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت تهویه پارسیس به شماره های 0216631830102166318302 تماس حاصل نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *