دریچه هوای رفت

دریچه هوای رفت، یکی از انواع دریچه تنظیم هوا می باشد. که در زمان خرید دریچه هوا باید از یک تیم متخصص مشاوره بگیرید. این تیم نیاز شما را بررسی کرده و بهترین نوع دریچه را از لحاظ شکل و جنس معرفی می کند. شما می توانید برای کسب  اطلاعات بیشتر در زمینه دریچه ها با کارشناسان شرکت تهویه پارسیس به شماره های 0216631830102166318302  تماس حاصل نمایید.

فهرست مطالب:

دریچه هوای رفت چیست؟

دریچه رفت، برای تامین هوای تازه یا بار گرمایش و سرمایش مورد نیاز هر فضا استفاده می شود. دریچه رفت از نظر اشکال هندسی به دو حالت زیر تقسیم بندی می شود:

 • دریچه هوای رفت چهار گوش
 • دریچه هوای رفت گرد

دریچه هوای رفت

انواع دریچه رفت

هر یک از حالت های دریچه رفت، به دو نوع سقفی و دیواری تقسیم می شوند. بنابراین برای تهویه یک فضا با چهار حالت زیر روبرو می شویم:

 1. دریچه هوای مربع سقفی
 2. دریچه هوای مربع دیواری
 3. دریچه هوای گرد سقفی
 4. دریچه هوای گرد دیواری

در هر یک از این تقسیم بندی ها با چندین مدل مختلف دریچه روبرو خواهیم بود. انتخاب دریچه مناسب به پارامترهای مختلفی، از جمله سرعت جریان هوا روی دریچه، سطح مفید دریچه، محل نصب دریچه، محدودیت های معماری و … بستگی دارد.

حتما درباره خرید عایق الاستومری بخوانید.

دریچه اتاق عمل

از مهمترین دریچه رفت، دریچه هوای اتاق عمل می باشد. پیش‌نیاز تهویه هر اتاق عمل، به حداقل رساندن خطر عفونت در هنگام انجام عمل است. کارکرد این دریچه بصورت ریزشی از سقف و بصورت آرام می باشد. یکپارچه بودن این دریچه سطح آلاینده های جمع شده در قسمت پشت و روی دریچه را به حداقل میزان ممکن می رساند و باعث تسهیل نظافت و شست و شوی آن می شود.

این دریچه رفت، از جنس آلومینیوم بوده و اکثرا بدون دمپر پشت دریچه ای و در انواع مختلف رنگ های پودری الکترو استاتیک تولید می گردد.

حتما درباره دریچه برگشت هوا بخوانید.

نکات نصب

دریچه هوا، مطابق با شرایط محیطی ساختمان انجام می شود. به طوریکه نوع درز بندی ساختمان ، حجم فضا، مساحت محیطی و محل نصب دریچه هوا و تعداد آن می تواند متفاوت باشد.

دریچه هوای رفت در قسمت ورودی کانال رفت و به طور معمول یک یا دو متر بالتر از کف نصب می شوند. به طور کلی با توجه به نیاز هر محیط برای هوا رسانی دریچه تهویه هوا بر روی سقف و یا دیوار قابل نصب هستند.

حتما درباره دریچه هوای دسترسی بخوانید.

رعایت نکات زیر هنگام نصب دریچه ها الزامی است:

 1. نصب در هوای آزاد
 2. قابلیت دسترسی آسان به دریچه
 3. هوای ورودی و خروجی از سیستم تهویه، بوسیله دریچه تامین هوا باید در امتداد طول محیط باشد.
 4. دریچه تامین هوا باید در زیبایی و نمای ساختمان تاثیر مثبت داشته باشد

حتما درباره پروفیل فلنج گالوانیزه بخوانید.

شرکت تهویه پارسیس

با توجه به مطالب گفته شده انتخاب یک دریچه هوای مناسب با شرایط محیط و نصب درست آن امری مهم است. کارشناسان شرکت تهویه پارسیس نیاز شما را بررسی کرده و به شما در انتخاب دریچه مناسب کمک می نمایند. شما می توانید با کارشناسان این شرکت، با شماره های 0216631830102166318302 در ارتباط باشید.

1 دیدگاه دربارهٔ «دریچه هوای رفت»

 1. بازتاب: خرید دریچه تنظیم هوا | قیمت دریچه تنظیم هوا | شرکت تهویه پارسیس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *